9-16 (Pn-Pt), 10-16 (So)
UdanyPobyt

Nasze noclegi Zakopane Kościelisko Tatry

SPIS TREŚCI

Apartamenty w Zakopanem

Zakopane - miejsca, które warto zobaczyć

Choć stolica Tatr przyciąga turystów głównie górami, to sama ma sporo do zaoferowania. Naprawdę nietrudno jest znaleźć ciekawe miejsca w Zakopanem. Wystarczy tylko trochę się porozglądać, zejść z deptaków handlowych i zastanowić się, co warto zobaczyć w Zakopanem? Miasto stale się rozrasta i poza bogatą ofertą handlową i gastronomiczną oferuje znacznie więcej. Największe atrakcje Zakopanego związane z długą tradycją górską. Znajdujące się u podnóża Tatrzańskiego Parku Narodowego miasto jest siedzibą interesującego Muzeum Tatrzańskiego, gdzie turyści mogą poznać historię i rozwój tego najsłynniejszego polskiego parku narodowego. Poza tym w mieście znajdują się inne zabytki. Najsłynniejszy jest z pewnością cmentarz na Pęksowym Brzysku, gdzie pochowani są zasłużeni zakopiańczycy. Utrzymany w góralskim stylu zachęca do odwiedzin i chwili zadumy nad potęgą gór, które zabrały życie tylu wybitnych ludzi.

Przygotowując swój plan wycieczki do Zakopanego warto brać pod uwagę swoje przygotowanie do wypraw górskich czy chęć uczestnictwa w wieczornych dyskotekach. Tych ostatnich w mieście nie brakuje i zapewniają muzykę dostosowaną do praktycznie wszystkich gustów i potrzeb. Nie inaczej jest z lokalami gastronomicznymi, które oferują kuchnię lokalną i międzynarodową. Jednak to góry stanowią główną atrakcję w Zakopanem. Bez względu na porę roku oferują one inne wrażenia i niezmiennie zachwycają tysiące turystów z całego świata. Zwiedzanie Zakopanego najlepiej zacząć od wjazdu kolejką linową na Gubałówkę. Stamtąd roztacza się wspaniały widok na Tatry i samo miasto. Takie spojrzenie pozwala ocenić jego skalę i poczynić plany związane z codziennymi wyprawami czy wieczornymi wypadami do restauracji i dyskotek. Nie da się ukryć, że atrakcji jest co nie miara.

Giewont

Najsłynniejszą górą, która króluje nad Zakopanem jest z pewnością Giewont. Liczący 1894 metry nad poziomem morza szczyt od dawna pobudza wyobraźnię turystów, poetów i pisarzy. Poświęcono mu wiele opowieści, a najsłynniejszą jest legenda mówiąca, że góra jest tak naprawdę śpiącym rycerzem, który obudzi się i ruszy do boju, gdy Polska będzie w straszliwym zagrożeniu. Na wierzchołku Giewontu znajduje się wielki metalowy krzyż postawiony tam w 1901 roku w rocznicę 1900 urodzin Jezusa Chrystusa. Masywny obiekt jest doskonale widoczny z położonego u stóp góry miasta i na stałe wpisał się w krajobraz Giewontu. Prowadzące do podstawy szczytu szlaki są dość proste, dopiero ostatni odcinek wymaga większego doświadczenia i umiejętności korzystania z pomocy łańcuchów. Ze względu na duży ruch na szczycie, prowadzące do niego podejście i zejście są jednokierunkowe.

Giewont - najsłynniejsza góra, która króluje nad Zakopanem

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch to kolejna słynna góra, znajdująca się w głównej grani Tatr. Choć nie jest ani największa, ani najwyższa, to zna ją praktycznie każdy Polak. Jest to bowiem jedyny szczyt w Polskiej części Tatr, na który prowadzi kolej linowa. Na liczącej 1987 metrów górze znajduje się też stacja meteorologiczna oraz wyciągi krzesełkowe wożące zimą licznych narciarzy. Miejsce jest oblegane i praktycznie o każdej porze roku przy kasach biletowych ustawiają się długie kolejki. Oczywiście na górę można dostać się też szlakami pieszymi. Wejście zielonym szlakiem od Kuźnic, gdzie znajduje się też dolna stacja kolejki, to wyprawa na około trzy godziny. Nie jest to specjalnie trudna, ani wymagająca wyprawa i przy dobrej pogodzie dostarcza wspaniałych wrażeń i zapewnia niezwykłe widoki.

Kasprowy Wierch - kolejna słynna góra Zakopanego, znajdująca się w głównej grani Tatr

Dolina Pięciu Stawów

Praktycznie każdy odwiedzający Tatry chce zobaczyć słynne Morskie Oko. Największy staw w Tatrach uznawany jest też za najpiękniejszy. Jest to też doskonały punkt wypadowy do wycieczek w najwyższe partie polskich gór. Tutaj zaczyna się szlak na Rysy czy słynna „ceprostrada”, którą przez Szpiglasową Przełęcz można przedostać się do najpiękniejszego miejsca w Polskich Tatrach – Doliny Pięciu Stawów. Jak sama nazwa wskazuje, jest to miejsce, gdzie znajduje się pięć jezior. Położone na różnych wysokościach widoczne są w całości po wejściu na okalające dolinę szczyty. A jest się tu gdzie wspinać. Właśnie z Doliny Pięciu Stawów prowadzą drogi na najtrudniejszy szlak w Tatrach – słynną Orlą Perć. Choć jest bardzo wymagająca, to co roku przyciąga wielu turystów. Oferuje dużo mocnych wrażeń i widoki, których nie zapomni się do końca życia.

Dolina Pięciu Stawów - najpiękniejsze miejsce w Polskich Tatrach

Szlaki w Tatrach

Szlaki w Polskich Tatrach są otwarte dla turystów przez cały rok. Oferują różny poziom trudności i każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. W sezonie zimowym zaleca się, aby powyżej schronisk wybierali się tylko odwiedzający posiadający doświadczenie we wspinaczce w trudnych warunkach. Nawet jeśli w dolinach panuje jesień, to powyżej 2000 metrów może panować pełna zima i konieczne jest użycie raków i czekana. W sezonie letnim, gdy stopnieją już wszystkie śniegi na szlakach roi się od turystów. Najwięcej odwiedzających jest w sierpniu i wrześniu, gdy panują najlepsze warunki do wypraw w wysokie góry. Dlatego wyjście na szlaki w Tatrach lepiej planować od wczesnych godzin rannych, aby uniknąć tłoku i rozkoszować się pięknem przyrody w samotności. Niektóre szlaki są bardziej popularne i tam zawsze napotkamy dużo ludzi. Mowa tu o trasie na Giewont czy do Morskiego Oka.

Skocznia

W granicach Zakopanego znajduje się skocznia narciarska – słynna Wielka Krokiew. To największa i najstarsza skocznia narciarska w Polsce. Wybudowana w 1925 roku posiada punkt konstrukcyjny na 120 metrze. Jest jedną z kilku skoczni znajdujących się w Zakopanem. Otoczona lasem i zbudowana na naturalnym zboczu góry Krokiew od lat zachwyca turystów i kibiców skoków narciarskich.

Zobacz Zakopane przez kamery

Rozwój technologii pozwala na szybki monitoring pogody w Zakopanem przez sieć kamer internetowych. Rozsiane są zarówno w samym mieście, jak i na otaczających je masywach górskich. Dzięki nim możliwe jest sprawdzenie stanu naśnieżenia tras narciarskich czy warunków panujących na górskich szlakach. To ostatnie jest możliwe, dzięki sieci kamer TOPR zainstalowanych w schroniskach i ważnych punktach widokowych. Planując wycieczkę w góry warto z nich skorzystać.

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem

W Tatrach znajdują się szlaki dla dzieci. Z najmłodszymi można bezpiecznie wybrać się w każdą z tatrzańskich dolin. Warto wybrać się też do tatrzańskich jaskiń. Z dostępnych dla turystów sześciu jaskiń, dla najmłodszych bezpieczne są co najmniej trzy. Najwygodniejsza jest Jaskinia Mroźna, wyposażona w sztuczne oświetlenie i szereg ułatwień. Dość prosta do przejścia jest Dziura w Dolinie Ku Dziurze, a także jaskinia Obłazkowa. Z kolei Jaskinia Mylna, wymaga już większych umiejętności, choć z pewnością dostarczy dzieciom wiele wrażeń. Smocza Jama i Jaskinia Raptawicka, ze względu na łańcuchy i drabiny to wyprawa już dla bardziej zaawansowanych turystów. W samym Zakopanem młodzi turyści chętnie wybiorą się do parku wodnego, z naturalnie ogrzaną wodą z odwiertów termalnych. Zainteresować ich też może Muzeum Kornela Makuszyńskiego, twórcy słynnego Koziołka Matołka.

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem - szlaki dla dzieci, tatrzańskie doliny i jaskinie

Atrakcje latem i zimą

Zakopane latem

Tatry Wysokie to region, który najczęściej penetrowany jest przez turystów odwiedzających Zakopane latem. Trudno się temu dziwić, bowiem najwyższe rejony Tatr nawet przy dobrych warunkach pogodowych wymagają odpowiedniego przygotowania i kondycji fizycznej pozwalającej przetrwać wielogodzinne wędrówki. Jeżeli ktoś zastanawia się co warto zobaczyć latem, to z pewnością powinien pójść nad Morskie Oko czy do Doliny Pięciu Stawów. Te miejsca niezmiennie zachwycają odwiedzających wspaniałymi widokami, a także nie wymagają specjalnych umiejętności po drodze. Pogoda w Zakopanem lubi płatać figle, dlatego wybierając się w góry należy być przygotowanym na jej nagłą zmianę. Planując wakacje w górach koniecznie należy zabrać ze sobą dobre obuwie i płaszcz przeciwdeszczowy. Wyruszając na szlak warto pamiętać o zabraniu wody i kilku warstw odzieży na zmianę.

Zakopane w zimie

Wszyscy planujący zwiedzanie zimą muszą przygotować się na zmienne warunki pogodowe. W samym Zakopanem temperatury mogą nie spadać poniżej zera, ale już w okolicznych dolinach może powiać lodowatym wiatrem. Im wyżej tym oczywiście zimniej. Nawet jeśli szczyty nie wyglądają na szczególnie zaśnieżone, nie znaczy to, że jest na nich bezpiecznie. Szybko zapadający zmierzch, lodowaty wiatr i oblodzone kamienie to zagrożenia, które nie raz zaskoczyły turystów w wyższych partiach gór. Oczywiście największe atrakcje w Zakopanem zimą związane są z narciarstwem. Duża liczba tras narciarskich, również tych położonych w wyższych partiach gór, powoduje, że miasto nazywane jest zimową stolicą Polski. Nie raz napotkamy na szlaku turystów wędrujących z nartami, aby zjeżdżać po ośnieżonych stokach. Zakopane zimą zapewnia wiele atrakcji nie tylko miłośnikom białego szaleństwa.

Zakopane w zimie

Noclegi w Zakopanem

Gdzie nocować w Zakopanem?

Planując urlop w Zakopanem warto rozważyć rezerwację miejsca noclegowego z dużym wyprzedzeniem. Stolica Tatr cieszy się niezmienną popularnością od wielu lat i mimo bogatej oferty noclegowej znalezienie miejsca w szczycie sezonu może być problemem. Oczywiście zawsze będą dostępne pokoje, ale może się okazać, że nie będą spełniać naszych wymagań. Przede wszystkim warto pamiętać, że nasz nocleg musi znajdować się w okolicy, która zapewnia dostęp do odpowiednich atrakcji. Czy jest to bezpośrednia bliskość szlaków turystycznych, czy dyskotek, czy wyciągów narciarskich? Wszystko zależy tutaj od naszych oczekiwań. Jedni potrzebują ciszy i spokoju, które zapewniają oddalone od centrum kwatery. Z kolei inni chcą być jak najbliżej centrum wydarzeń, gdzie zabawa trwa cały czas.

Naturalnym, znanym od lat, wyborem jest pensjonat w Zakopanem. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą kłopotać się gotowaniem, bowiem w pensjonatach można wykupić noclegi z posiłkami. Czy będą to tylko śniadania, czy pełny pakiet wyżywienia, zależy tylko od naszych potrzeb. Wiadomo, że osoby spędzające całe dnie w górach nie wykupią raczej obiadów, a obiadokolacje. Apartamenty to wybór dla osób, które cenią sobie pełną niezależność. Bogata oferta pozwala wybrać praktycznie dowolny ich standard. Można spotkać zarówno miejsca, gdzie łazienki będą w pokojach, jak i takie, gdzie znajdują się w korytarzu. Większość apartamentów ma wydzieloną wspólną jadalnię i kuchnię, gdzie można przygotować posiłki i przechować żywność. To wygodne rozwiązanie, gdy wyruszamy w trasy wcześnie rano i wracamy późnym wieczorem.

Gdzie nocować w Zakopanem?

Apartamenty w Zakopanem

Wynajem apartamentów w Zakopanem nie jest obecnie niczym trudnym. Korzystając z naszej oferty możecie Państwo obejrzeć i wybrać interesujące miejsce, a następnie w prosty sposób dokonać jego rezerwacji. Wszystko zależy tutaj od osobistych preferencji, a szeroka oferta pozwala na dokonanie właściwego wyboru. Jeżeli interesują państwa luksusowe apartamenty w centrum Zakopanego, to nie mogliście trafić lepiej. Znajdujące się w naszej ofercie obiekty zostały sprawdzone pod kątem zgodności zdjęć i opisów ze stanem faktycznym. Chcemy, aby nasi klienci byli zadowoleni i stale weryfikujemy znajdujące się w sprzedaży apartamenty. Cena apartamentu uzależniona jest od standardu, lokalizacji, czasy wynajmu, a także terminu. W okresie letnim i zimowym ceny są wyższe. Z kolei w okresie wiosennym i jesiennym można skorzystać z atrakcyjnych upustów i rabatów.

Domki do wynajęcia w Zakopanem

Proponujemy też ciekawe rozwiązanie dla wymagających turystów. Wynajęcie domku w Zakopanem może być doskonałym sposobem na spędzenie urlopu w wybranym przez nas gronie. Wybierając się całą rodziną, bądź podróżując z grupą przyjaciół warto rozważyć taką opcję. Mając do dyspozycji tanie domki w górach nie trzeba się specjalnie zastanawiać. Zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach domki oferują pełną wygodę i wysoki standard dopasowany do osobistych wymagań. Wiele z nich położonych jest w zacisznych miejscach, gdzie można rozkoszować się pięknem przyrody, ciszą i widokami na Tatry. Takie miejsca są niezwykle cenne dla wszystkich ceniących sobie spokój i pełną niezależność podczas planowania urlopu. Dzięki wysokim standardom zapewniają doskonały wypoczynek bez względu na porę roku. Wiele z nich położonych jest w niewielkiej odległości od tras narciarskich czy wyjść na górskie szlaki.

Pokoje do wynajęcia

Oczywiście nie każdy potrzebuje całych apartamentów czy domków. Dla takich osób oferujemy wolne pokoje, które są atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem. Dzięki naszej ofercie możliwe jest szybkie ustalenie, gdzie znajdują się pokoje gościnne w Zakopanem. Również tutaj oferta jest bardzo szeroka i dostosowana do wymagań turystów. Możliwe jest wynajęcie pokoi z łazienkami lub bez, a także wyposażonych w dodatkowe udogodnienia. Rozmieszczenie ich praktycznie w całym Zakopanem i okolicach pozwala na wybór miejsca odpowiedniego do indywidualnych potrzeb. Również tutaj znajdują się miejsca zaciszne, dla osób oczekujących spokoju, jak i położone w bezpośredniej bliskości restauracji i dyskotek, gdzie życie toczy się całą dobę. Korzystając z naszej oferty szybko i sprawnie znajdą państwo odpowiednie pokoje gościnne w Zakopanem i okolicach.

Serdecznie zapraszamy
Zespół Udanypobyt

System płatności on-line obsługuje Dotpay